Semináře a kurzy

24. 05.
2018
19:00

Periodizace sportovního tréninku - plánování v praxi

Kvalitní tréninkový progres je možné dosáhnout pouze s individualizovaným tréninkovým plánem. Na přednášce se dozvíte, jak si takový plán sestavit pro Vás nebo Vaše klienty.

Více informací
Rezervovat
12. 06.
2018
19:00

Výživa a její význam v silově-rychlostním sportu

Silový respektive silově-rychlostní sport se dnes dostává na přední příčky v popularitě díky konceptu tzv. fitness. V rámci fitness či wellness anebo tzv. well-being tedy koncept, do kterého zapadá nejen sport a pohybová aktivita, ale zejména výživa. Specifikům, které s sebou nese výživa v rámci silově-rychlostního sportu, se věnuje další přednáška z cyklu přednášek o výživě. Výživa před a po je v rámci tohoto zatížení důležitá v podpoře výkonnosti, regenerace a růstu svalové hmoty.

Více informací
Rezervovat
14. 06.
2018
19:00

Výživa v prevenci onemocnění s hromadným výskytem

S novým tisíciletím přibývá čím dál tím více onemocnění s hromadným výskytem. Přívrženci alternativního stravování obviňují potravinový průmysl, vědci upozorňují na technologii, která nás ubírá o množství práce a sportovní odborníci vidí problém v nedostatku pohybu. Kdo z nich má pravdu a koho je to vina? Přednáška antropoložky Bc. Kataríny Baniariové nabízí odpovědi na tyto často špatné, nebo nedostatečně zodpovězené dotazy. Co říká na tyto problémy evoluční pohled, na co se naše tělo adaptovalo, nebo jak vypadá skutečná paleo strava zjistíte právě na této přednášce. Také zjistíte, co nás moderní lidi, dělá jedinečné a proč tento náš lidský příběh rodu Homo nevypráví naši bratranci neandrtálci.

Více informací
Rezervovat
19. 06.
2018
19:00

Sexuální chování sportovců a jeho vliv na pohybový výkon

Vliv sexuální aktivity na sportovní výkon je opředen spoustou mýtů a zastaralých informací, mnohé z nich pochází až z období antiky. Moderní poznání však značně pokročilo a je uceleně shrnuto v této přednášce.

Více informací
Rezervovat